هَٰذَا مِن فَضْلِ رَبِّي
2095 دفعه خوانده شده کد مطلب : 2142

نگاهی اجمالی به بازی Riot

بسم الله الرحمن الرحیم

شورشیان پیکسلی


در یک شورش خیابانی انتخاب شما با کدام جناح است، پلیس یا شورشی؟ این چالشی است که بازی شورش (Riot) برای کاربران خود در نظر گرفته است.
سایت نیویورک تایمز اعلام کرد، تیم بازی سازی Riot games بر اساس انقلاب مصر و اعتراضات مردمی در ایتالیا، یونان و آمریکا بازی رایانه ای ساخته که در آن به بازیکن ها اجازه داده می شود تا با پلیس مقابله کنند و یا در نقش پلیس، شورش ها را سرکوب نمایند.

10

طبق گزارش منتشر شده توسط نیویورک تایمز، با وجودی که برای طراحی بازی از تکنیک گرافیکی بسیار ساده ای استفاده شده، اما دقت کافی در شبیه سازی وقایع در آن صورت گرفته است. در پیش نمایشی که از این بازی منتشر شده، فردی درحال پرتاب کاکتیل مولوتو به ماشین پلیس و منفجر کردن آن نمایش داده می شود و در ادامه، فردی با حمله به ویترین یک فروشگاه اقدام به تخریب آن می نماید. در سکانس دیگری مردم درحال پرتاب سنگ به سمت افراد گارد پلیس نمایش داده می شوند و در جایی دیگر، اقدام به تهیه گزارش های مردمی از وقایع موجود آموزش داده می شود.

01

البته طبق اظهار نظر سازنده بازی، لئونارد منچیاری (Leonard Menchiari)، بازیکن می تواند به دلخواه در دو جناح معترضین و یا پلیس ایفای نقش نماید. روش کلی انجام بازی بسیار ساده طراحی شده است. درصورت انتخاب معترضین، بازیکن می تواند با انتخاب به موقع یکی از گزینه های حمله، عقب نشینی، برافراشتن پرچم و شعار دادن، اهداف خود را پیش ببرد و پلیس را از میدان به در نماید. در طرف دیگر بازیکن در نقش پلیس می تواند با انتخاب به موقع گزینه های حمله با باتوم، دفاع با سپر و ایستادگی، از پیشروی معترضین جلوگیری کرده و مواضع خود را حفظ نماید.

02

منچیاری 26 ساله درمورد ایده ساخت بازی اینطور توضیح داده که:
ایده ساخت این بازی زمانی که در یک راهپیمایی اعتراض آمیز شرکت داشتم به ذهنم رسید و در آنجا بود که تصمیم گرفتم حس و تجربه شخص خود را با دیگران به اشتراگ بگذارم.

04

وی علت استفاده از طراحی ساده برای این بازی را جهانی ساختن آن اعلام نموده و اظهار داشته، استفاده از تکنیک های گرافیکی جدید، بازی را محدود و منحصر به یک گروه و یا کشور خاص می کرد و این موضوع خلاف ایده من برای ساخت این بازی بود. به عقیده من بازی آشوب (Riot) یک بازی با قابلیت جهانی شدن است و هر کشوری می تواند خودش را جایگزین یکی از گروه های موجود در این بازی بداند.

03

در این بازی امکاناتی مانند مسدود نمودن خیابان توسط بلوگ های سیمانی، یا آتش زدن سطل های زباله، ساخت کاکتیل مولوتو، حمل پرچم ها و پلاکاردهای اعتراض آمیز و ده ها امکان دیگر برای گروه معترضین و امکاناتی نظیر پرتاب گاز اشک آور، بازداشت معترضین، استفاده از گاز خردل و... برای گروه پلیس در نظر گرفته شده است که بر اساس نیاز بازی، در اختیار کاربر قرار خواهند گرفت.

13

 

کپی برداری و نقل تمام یا قسمتی از این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر منبع و نام نویسنده، ممنوع و حرام است و پی گرد قانونی دارد.

1 بار پسندیده شده

1 نظر

  • سعید
    یکشنبه, 23 آذر 1393 ساعت 17:04 ارسال شده توسط سعید

    سلام نتیجه گیری رو به عهده خواننده گذاشتید؟یا....

برای ارسال نظر وارد سایت شوید

آخرین ارسال های انجمن

ارسال مطلب به ما

برای ارسال مطلب جهت انتشار در قسمت "به قلم دوستان" در وب سایت لطفاً مطلب خود را در قالب نرم افزار word همراه با ذکر نام و شماره تماس به نشانی پست الکترونیکی author@vgpostmortem.ir  ارسال نمائید.

جهت دریافت خبر نامه پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.

آمار بازدید

06155650
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
مجموع
6272
11854
72586
5804885
221817
438819
6155650