هَٰذَا مِن فَضْلِ رَبِّي
1078 times Read کد مطلب : 15154

واشنگتن پست گزارش می دهد

مقایسه آماری 10 کشور در رابطه با بالارفتن آمار جنایت با سلاح گرم و عرضه بازی های رایانه ای

چند سالی است که بازی های رایانه ای به عنوان یکی از جدی ترین متهمان جنایات انجام شده با سلاح گرم در آمریکا، و به خصوص جنایات چند ماه اخیر این کشور معرفی می شوند. برخی از کارشناسان بر این باورند که خشونت موجود در برخی از بازی های رایانه ای عاملی تاثیرگذار در بروز چنین خشونت هایی در کشور آمریکا هستند.

سال هاست که بیشتر اوقات فراغت جوانان و نوجوان را بازی های شبیه سازی تیراندازی تشکیل می دهند و این موضوع زمانی قابل تامل می شود که همین افراد در دنیای واقعی به سلاح های واقعی نیز دسترسی داشته باشند. دیوید اکسل رود (David Axelrod)، مشاور انتخاباتی اوباما در پستی که با عنوان "تاسف خوردن" در سایت توییتر منتشر کرد اعلام نمود:

"ممکن است ما بتوانیم سلاح های کشنده جنگی را از سطح جامعه جمع آوری نماییم، اما هیچ قانونی برای منع فروش بازی هایی که به کشتن و خشونت ترغیب می کنند وجود ندارد. "

این موضوع بیانگر این نکته است که ایالات متحده با مشکلی جدی در نوع برخورد با تولید و عرضه بازی های رایانه ای خشن در این کشور روبرو است و اذهان عمومی به شدت خواستار رسیدگی دولت به وضعیت کنونی هستند.

حال ببینیم که آیا چنین بحرانی واقعا وجود دارد یا مطرح شدن آن نوعی فرافکنی توسط دولت آمریکا محسوب می شود؟

در ادامه به آمار مقایسه ای جالبی که واشنگتن پست ارائه کرده و در آن رابطه افزایش خشونت با سلاح گرم و عرضه همزمان بازی های رایانه ای خشن به طور خاص مورد بررسی قرار گرفته است را مشاهده خواهید کرد.

این موضوع حقیقت دارد که ایالات متحده آمریکا در سال بیلیون ها دلار را صرف ساخت بازی های رایانه ای می نماید و ایالات متحده یکی از بالاترین آمارهای جنایت با سلاح گرم را در دنیا دارد.

اما در کشورهای دیگر با وجود محبوبیت بالای بازی های رایانه ای، خشونت کمتری نسبت به ایالات متحده دیده می شود. درواقع کشورهایی که در آن ها نظارت دقیقی به نوع عرضه بازی های رایانه ای انجام می شود و برای عرضه بازی ها، محدودیت های ویژه ای قائل شده اند، کمترین آمار خشونت را دارا هستند و به اصطلاح امنیت بیشتری هم دارند.

آمار زیر نشان دهنده رابطه جنایت با سلاح گرم و وجود بزرگترین فروشگاه های عرضه بازی های رایانه ای در کشورهای نام برده است. طبق آمار، ایالات متحده آمریکا بیشترین میزان جنایت با سلاح گرم را داراست.

video-game-chart-no-trendline-1

البته، در این نمودار آماری فرض بر این است که طیف یکنواختی از میزان فروش بازی های رایانه ای در کشورهای مورد تحقیق وجود دارد. حال اگر محدوده نظارتی جنایت با سلاح گرم و عرضه بازی های رایانه ای را کمی محدودتر کنیم، این انتظار می رود که آمار جنایات رو به افزایش باشد. در این حالت انتظار ما این است که کشورهایی که مصرف بازی بیشتری دارند، به ازای هر نفر، خشونت بیشتری نیز در آن ها نمایان شود. به این آمار توجه کنید:

video-game-chart-hypothetical-notation-2

اما بر خلاف انتظار، داده ها چنین روندی را نشان نمی دهد. به خطی که برای نمایش این روند رسم شده توجه کنید. این اطلاعات درواقع اندکی کاهش در میزان مصرف بازی های رایانه ای و بروز خشونت را نشان می دهند!

video-game-chart-with-trendline-3

خب، از این آمار چه نتیجه ای می توان گرفت؟ بر اساس آمارهای بین المللی، انجام بازی های رایانه ای ارتباط چندانی با بروز خشونت با سلاح گرم در جهان ندارند. درواقع کشورهایی که در آن ها استفاده از بازی های رایانه ای عمومیت و محبوبیت بالایی دارد، از سایر نقات جهان امن تر هستند (شاید به این دلیل که در این کشورها ثبات و امنیت وجود دارد و سلاح گرم آزادانه در دسترس مردم قرار ندارد. نه به این دلیل که در آن ها بازی های رایانه ای تولید و عرضه می شوند). همچنین این آمار به ما یادآوری می کند که علت وجود آمار بالای جنایت با سلاح گرم در آمریکا نه به دلیل وجود بازی های رایانه ای خشن در این کشور، بلکه به علت بی ثباتی و نابسامانی وضعیت اجتماعی و امنیتی این کشور است که مسئولین باید فکری جدی و اساسی برای این موضوع انجام دهند و همه تقصیر ها را بی دلیل به گردن بازی های رایانه ای نیندازند. دیگر زمان آن رسیده که رئیس جمهور آمریکا فکری اساسی برای محدود کردن عرضه سلاح گرم در آمریکا نماید، زیرا ممکن است در آینده هر عامل تحریک کننده دیگری (غیر از بازی های رایانه ای) نیز باعث بروز فاجعه ای خونین در این کشور شود.

 

کپی برداری و نقل تمام یا قسمتی از این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر منبع و نام نویسنده، ممنوع و حرام است و پی گرد قانونی دارد.

1 بار پسندیده شده
Login to post comments

آخرین ارسال های انجمن

6 Topics

COM_KUNENA_VIEW_TOPICS_DEFAULT_MODE_DEFAULT

emo
Views: 1079
Replies: 4
COM_KUNENA_JF_KU_TOPIC_LIST_PREVIEW
TMR_HHR's Avatar
COM_KUNENA_TOPIC_STARTED_ON 2 years 1 week ago by TMR_HHR
بسم الله الرحمن الرحیم با سلام دراینجا سوالات و ابهامات مربوط به مقاله و بازی های مطرح شده پاسخ داده می شوند. دوستان اگر نکات تازه در این باره دارند به صورت ضمنی ذکر...
ببریان's Avatar
Last Post by ببریان 8 months 2 weeks ago
مرسی از این سایت خوبتون. مطبی خیلی خوبی بودش
emo
Views: 7330
Replies: 37
COM_KUNENA_JF_KU_TOPIC_LIST_PREVIEW
admin_m's Avatar
COM_KUNENA_TOPIC_STARTED_ON 3 years 7 months ago by admin_m
سلام دوستان عزیز از این به بعد می تونید فیلم ها، بازی ها و انیمیشن هایی رو که برای تحلیل مد نظر دارید در اینجا پیشنهاد بدید تا در اولین فرصت برای تحلیل اون ها اقدام...
fns4565's Avatar
Last Post by fns4565 8 months 3 weeks ago
سلام لطفا بازی های دارک سولز, مافیای 3 و doom رو تحلیل کنید
emo
fns4565's Avatar
COM_KUNENA_TOPIC_STARTED_ON 8 months 3 weeks ago by fns4565
همان‌طور که می‌دانید هنگامی که قصد دارید به یک شبکه‌ی Wireless متصل شوید بایستی کلید امنیتی آن شبکه را وارد نمایید. این رمز عبور در سیستم ذخیره شده و دفعات بعدی نیازی به...
emo
Views: 337
Replies: 0
COM_KUNENA_JF_KU_TOPIC_LIST_PREVIEW
fns4565's Avatar
COM_KUNENA_TOPIC_STARTED_ON 8 months 3 weeks ago by fns4565
میدونید فرق ما با قاضی ها، وکلا و سیاست مدارها چیه؟ اون ها برای دزدی از مردم مجوز دارند و ما به مجوز نیازی نداریم این جمله ساده از Carlo Gambino (یکی از عظیم ترین رئسا و سران...
emo
Views: 308
Replies: 0
COM_KUNENA_JF_KU_TOPIC_LIST_PREVIEW
hooman_haghighi's Avatar
COM_KUNENA_TOPIC_STARTED_ON 9 months 1 week ago by hooman_haghighi
خیلی راحت می‌توان مقدمه بررسی را با یک تاریخچه پربار و پر از حس نوستالژی شروع کرد، از اولین Call of Duty ها گفت، سری به نورمندی زد یا کمی به آینده آمد و به نقطه اوج این سری،...
emo
Views: 256
Replies: 0
COM_KUNENA_JF_KU_TOPIC_LIST_PREVIEW
fnazari's Avatar
COM_KUNENA_TOPIC_STARTED_ON 11 months 1 week ago by fnazari
منتقد: جیمز براردینلی - امتیاز ۵ از ۱۰ (۲ از ۴) عليرغم شروعي فوق‌العاده و ۴۵ دقيقه نخست جذاب، « مازگرد /The Maze Runner» را مي‌توان يکي از ضعيف‌ترين فيلم‌هاي فرا آخرالزماني...
More
6 Topics

Who Is Online

Total users online: 0 COM_KUNENA_WHO_ONLINE_MEMBERS COM_KUNENA_WHO_AND 125 COM_KUNENA_WHO_ONLINE_GUESTS COM_KUNENA_WHO_ONLINE_NOW
Legend:  Site Administrator Global Moderator Moderator Banned User Guest
  • Total Messages: 434 | Total Subjects: 42
  • Total Sections: 1 | Total Categories: 8
  • Today Open: 0 | Yesterday Open: 0
  • Today Total Answer: 0 | Yesterday Total Answer: 0

ارسال مطلب به ما

برای ارسال مطلب جهت انتشار در قسمت "به قلم دوستان" در وب سایت لطفاً مطلب خود را در قالب نرم افزار word همراه با ذکر نام و شماره تماس به نشانی پست الکترونیکی author@vgpostmortem.ir  ارسال نمائید.

جهت دریافت خبر نامه پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.

آمار بازدید

03052797
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
مجموع
1276
2145
3421
2816708
64948
148275
3052797