هَٰذَا مِن فَضْلِ رَبِّي
1749 دفعه خوانده شده کد مطلب : 1545

بازی ها شما را به چه کاری وادار می کنند؟

بسم الله الرحمن الرحیم
 
 شما جنایتکار جنگی هستید!!!
 
 
 
اگر از شما خواسته شود که گروهی از مردم بی گناه را به رگبار ببندید و یا آن ها را به فجیع ترین شکل ممکن به قتل برسانید، چه عکس العملی نشان خواهید داد؟ آیا به این درخواست پاسخ مثبت می دهید یا به شدت با درخواست کننده برخورد می کنید؟ 
 
Mardom
 
شاید باورتان نشود که معمولا تعداد زیادی از بازی های رایانه ای از شما چنین درخواست های نامعقولی دارند و شما بدون هیچگونه ناراحتی و یا عکس العمل منفی تن به خواسته های آن ها می دهید! باور نمی کنید؟
پس به ادامه این متن توجه کنید تا ببینید که چطور در یک بازی رایانه ای در نقش یک جنایتکار جنگی ظاهر می شوید و ده ها انسان بی گناه را به بدترین شکل ممکن به قتل می رسانید.
 
Hamleye-Phosphory-2
 
در بخشی از بازی جنگی Spec Ops- The Line، گروه تحت کنترل بازیکن در مسیر ماموریت خود به دسته ای از مردم برخورد می کنند و با فرض این که آن ها نظامیان دشمن هستند، بازی کاربر (شما) را وادار می کند تا با شلیک گلوله های حاوی فسفر سفید افراد ناشناس را مورد حمله قرار داده و از بین ببرد. 
 
Hamleye-Phosphory
 
پس از انجام موفقیت آمیز عملیات، تیم نظامی وارد منطقه مورد نظر می شوند تا تبعات عملیات شیمیایی خود را مورد ارزیابی قرار دهند!!! اینجاست که عمق فاجعه ای که بازی، کاربر را به انجام آن وادار کرده مشخص می شود.
در طول مسیر بازرسی گروه با سربازی روبرو می شوند که آن ها را خطاب قرار داده و از علت این اقدام گروه سوال می کند. او بر ملا می کند که آن ها نیروهای کمکی هستند که مسئولیت حفظ جان شهروندان بیگناه را عهده دار بوده اند. 
 
Sarbazan
 
گروه با شنیدن این حرف وارد اتاقی می شوند که یکی از بزرگترین جنایات جنگی در آن رخ داده است. اتاقی که شما با اراده خود آن را با فسفر سفید مورد حمله قرار دادید!!! 
درون اتاق اجساد سوخته مردم عادی به شکل بسیار مشمئز کننده ای دیده می شوند. 
 
Madar-Va-koodak
 
اما از همه صحنه ها تاثیرگذارتر و دردناکتر، جسد سوخته مادر و کودکی است که به شدت خودنمایی می کند. مادر کودک خود را در آغوش گرفته و برای این که کودک او شاهد این صحنه های دلخراش نباشد، دست روی چشمانش نهاده است. 
 
Mardom-2
 
آری، این همان جنایت وحشتناکی است که شما به درخواست بازی، مرتکب شده اید و شاید در آن لحظه فقط برای ثانیه ای به عمق فاجعه به وجود آمده فکر کرده اید و بعد به سادگی غرق در ادامه داستان، آن را به فراموشی سپرده اید. 
 
کپی برداری و نقل تمام یا قسمتی از این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه ها، وبلاگ ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر منبع و نام نویسنده ممنوع و حرام است .
 

کپی برداری و نقل تمام یا قسمتی از این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر منبع و نام نویسنده، ممنوع و حرام است و پی گرد قانونی دارد.

1 بار پسندیده شده
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

آخرین ارسال های انجمن

ارسال مطلب به ما

برای ارسال مطلب جهت انتشار در قسمت "به قلم دوستان" در وب سایت لطفاً مطلب خود را در قالب نرم افزار word همراه با ذکر نام و شماره تماس به نشانی پست الکترونیکی author@vgpostmortem.ir  ارسال نمائید.

جهت دریافت خبر نامه پست الکترونیکی خود را وارد نمایید.

آمار بازدید

06138469
امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
مجموع
945
14127
55405
5804885
204636
438819
6138469